DĚTSKÁ SKUPINA

CHŮVY

Kateřina Svěchová

Chůva

Jmenuji se Kateřina Svěchová, pocházím z malé vesničky nedaleko Hlučína. Až mé vlastní děti mě přivedly k této práci. Postupem času při péči o své děti jsem zjistila jak moc mě tato činnost naplňuje. Svou kreativitu moc ráda využívám při realizaci různých projektů, které s dětmi děláme. Je to práce náročná, ale velmi krásná a rozmanitá. Děti jsou jako houby a nasávají všechny informace, které jím nabídnete. Ten kýžený výsledek není vidět hned, každé dítě je jiné a potřebuje na všechno jinak dlouhý čas, ale ta dětská radost, když se jim něco povede bez vaší pomocí je k nezaplacení. Být průvodce dětem na začátku jejich života je pro mě vysněná práce. Děti rostou doslova před očima a jsem ráda, že mohu být u toho.

Jana Lukšíková

Chůva

Děti jsou to nejcennější, co máme. Od dětství jsem věděla, že chci pracovat s dětmi, být zdravotní sestra a pomáhat dětem v nemocnici. Proto jsem se rozhodla vystudovat zdravotnickou školu. Během studia jsem se setkala s postiženými dětmi, proto vím, kolik lásky, péče a trpělivosti tyto děti potřebují. Jedny z nekrásnějších vzpomínek z praxe jsou chvíle strávené v dětském kojeneckém ústavu. Později jsem jako AU PAIR odcestovala do zahraničí a více jak rok jsem měla možnost starat se o malou holčičku, poznávat nové zvyky, kulturu a jazyk. Nejkrásnější odměnou je, když vidím na malých tvářích štastný úsměv, zaujetí pro objevování nových věcí a zvonivý dětský smích a já mohu k tomu přispívat.

Tereza Lukovská

Chůva

“ Dobrý den, mé jméno je Tereza Lukovská a pocházím z Ostravy. Už jako dítě jsem se chtěla věnovat práci s dětmi, nicméně jsem se k této práci dostala až malinko později. Jelikož jsem už jako dítě byla velice kreativní a byla jsem vedena tímto směrem, svou střední školu jsem vystudovala v oboru průmyslový design na střední umělecké škole v Ostravě. Na vysoké škole jsem si proto později vybrala studijní obor předškolní a mimoškolní pedagogika, který aktuálně dokončuji. Zároveň jsem absolvovala kurz chůvy pro práci s ještě menšími dětmi. Měla jsem také možnost se po dobu praxe věnovat dětem ve věku od dvou do čtyř let v mateřské škole v Ostravě. Práce s dětmi pro mě znamená jak velkou radost, tak i zároveň obrovskou zodpovědnost a jsem moc ráda, že se mohu každý den podílet na jejich správném rozvoji.“

Marie Janiaková

Chůva

Dobrý den, jmenuji se Marie Janiaková. K vyučování a provázení dětí Montessori pedagogikou jsem se rozhodla díky jejímu individuálnímu přístupu k dětem. Chci naši budoucí generaci harmonicky rozvíjet a zajistit tak lepší společné zítřky. Vystudovala jsem střední školu uměleckých řemesel, obor grafický a interiérový design, jsem kreativní a s dětmi aktivně provádím výtvarní výchovu. Dále jsem absolvovala roční kurz anglického jazyka na Cloverleaf a obdržela certifikát úrovně C1. Nyní mám těsně před dokončení bakalářského studia, učitelství pro MŠ. V oblasti práce jsem rok působila jako pedagog volného času a učila jsem anglický jazyk děti i dospělé. Má nejčerstvější pracovní zkušenosti byla téměř rok jakožto učitelka ve státní mateřské škole. Mými končily je hra na klavír, zdravý životní styl, jóga a cvičení.

Petra Kubačáková

Chůva

Me jméno je Petra Kubačáková, žiju a bydlím v Ostravě-Porubě. Jsem maminkou úžasné dcery a pocházím z pěti sourozenců. Už od malá jsem měla ráda děti. Při narození mé dcery jsem se utvrdila v tom , že děti jsou nejvíc. V roce 2022 jsem si udělala kurz chůvy, abych šla novou cestou dál. Ta cesta se mi otevřela a ukázala směr kterým chci jít dopředu. Jsem trpělivá, empatická, kamarádská spolehlivá a kreativní. Dokážu děti zaujmout a získat si jejich pozornost díky své přátelské povaze a osobitému přístupu ke každému z nich. Těší mě každý malý krůček a posun, kterého společně s dětmi dosahujeme.

MgA. Hana Pernická

Montessori metodik

Montessori pedagogika mi dává smysl, který vidím ve třídě každý den, možnost rozvinout potenciál každého dítěte skrze připravené prostředí třídy a vidět spokojenost a štěstí v očích dítěte. Pracuji s dětmi již několik let, baví mě doprovázet je na jejich cestě k samostatnosti a nezávislosti. Kromě Národního diplomového kurzu Montessori a kurzu Respektovat a být respektován u manželů Kopřivových jsem absolvovala mezinárodně certifikovaný Montessori diplomový kurz AMI pro věk 3 - 6 u trenérky Eliny Rautasalo. S mateřskou školou Montessori Ostrava již spolupracuji delší čas, proto jsem s radostí přijala nabídku užší spolupráce na pozici metodika Montessori vzdělávání a možnost doprovázet děti v této mateřské škole v roli Montessori průvodce.

PROVOZOVATEL

Rozekvítek – Montessori mateřská škola a rodinné centrum, z. ú.

Hluboká 64

738 01 Frýdek-Místek

IČ: 04606311