DĚTSKÁ SKUPINA

CHŮVY

Kateřina Svěchová

Chůva

Jmenuji se Kateřina Svěchová, pocházím z malé vesničky nedaleko Hlučína. Až mé vlastní děti mě přivedly k této práci. Postupem času při péči o své děti jsem zjistila jak moc mě tato činnost naplňuje. Svou kreativitu moc ráda využívám při realizaci různých projektů, které s dětmi děláme. Je to práce náročná, ale velmi krásná a rozmanitá. Děti jsou jako houby a nasávají všechny informace, které jím nabídnete. Ten kýžený výsledek není vidět hned, každé dítě je jiné a potřebuje na všechno jinak dlouhý čas, ale ta dětská radost, když se jim něco povede bez vaší pomocí je k nezaplacení. Být průvodce dětem na začátku jejich života je pro mě vysněná práce. Děti rostou doslova před očima a jsem ráda, že mohu být u toho.

Jana Lukšíková

Chůva

Děti jsou to nejcennější, co máme. Od dětství jsem věděla, že chci pracovat s dětmi, být zdravotní sestra a pomáhat dětem v nemocnici. Proto jsem se rozhodla vystudovat zdravotnickou školu. Během studia jsem se setkala s postiženými dětmi, proto vím, kolik lásky, péče a trpělivosti tyto děti potřebují. Jedny z nekrásnějších vzpomínek z praxe jsou chvíle strávené v dětském kojeneckém ústavu. Později jsem jako AU PAIR odcestovala do zahraničí a více jak rok jsem měla možnost starat se o malou holčičku, poznávat nové zvyky, kulturu a jazyk. Nejkrásnější odměnou je, když vidím na malých tvářích štastný úsměv, zaujetí pro objevování nových věcí a zvonivý dětský smích a já mohu k tomu přispívat.

Tereza Lukovská

Chůva

“ Dobrý den, mé jméno je Tereza Lukovská a pocházím z Ostravy. Už jako dítě jsem se chtěla věnovat práci s dětmi, nicméně jsem se k této práci dostala až malinko později. Jelikož jsem už jako dítě byla velice kreativní a byla jsem vedena tímto směrem, svou střední školu jsem vystudovala v oboru průmyslový design na střední umělecké škole v Ostravě. Na vysoké škole jsem si proto později vybrala studijní obor předškolní a mimoškolní pedagogika, který aktuálně dokončuji. Zároveň jsem absolvovala kurz chůvy pro práci s ještě menšími dětmi. Měla jsem také možnost se po dobu praxe věnovat dětem ve věku od dvou do čtyř let v mateřské škole v Ostravě. Práce s dětmi pro mě znamená jak velkou radost, tak i zároveň obrovskou zodpovědnost a jsem moc ráda, že se mohu každý den podílet na jejich správném rozvoji.“

Petra Kubačáková

Chůva

Me jméno je Petra Kubačáková, žiju a bydlím v Ostravě-Porubě. Jsem maminkou úžasné dcery a pocházím z pěti sourozenců. Už od malá jsem měla ráda děti. Při narození mé dcery jsem se utvrdila v tom , že děti jsou nejvíc. V roce 2022 jsem si udělala kurz chůvy, abych šla novou cestou dál. Ta cesta se mi otevřela a ukázala směr kterým chci jít dopředu. Jsem trpělivá, empatická, kamarádská spolehlivá a kreativní. Dokážu děti zaujmout a získat si jejich pozornost díky své přátelské povaze a osobitému přístupu ke každému z nich. Těší mě každý malý krůček a posun, kterého společně s dětmi dosahujeme.

Mgr. Petra Grocholová

Asistentka pedagoga

Práci s dětmi se věnuji již několik let. Studovala jsem obor Sociální pedagogika na Univerzitě Palackého v Olomouci, během studia jsem získala zkušenosti v různých zařízeních pro práci s dětmi a mládeží, včetně pozice instruktorky volnočasových aktivit a chůvy v dětské skupině. Děti mě fascinují svým pohledem na svět a energií, kterou přinášejí. Věřím, že zdravé a podnětné prostředí je klíčové pro individuální rozvoj každého dítěte, a proto mě oslovila Montessori metoda. V Montessori mateřské škole vidím vynikající příležitost k všestrannému rozvoji dětí, podpoře samostatnosti a také k poskytování opory a předávání zkušeností a dovedností pro formování jejich života. Mimo práci s dětmi ráda čerpám energii cestováním a objevováním krás přírody. Být průvodcem dětem na začátku jejich života je pro mě naplněným snem. Těším se na každý nový den v Montessori mateřské škole!

Erica Martinez

Učitelka angličtiny

Howdy! I'm from Dallas, Texas and have lived in Ostrava since 2010. Growing up I was the oldest of 3 kids and always helped look after my sisters. Everyone always said I would be a good mom one day so that lead me to study Child Development and preschool education in college during which I was a nanny for a few families. Once I graduated in 2008, I started working in Kindergarten and Elementary schools and haven't stopped since. I've always loved kids and I love being around them. Teaching is a very rewarding job and working here at Montessori has been a great experience. I'm grateful to work for such a wonderful school, with great staff and great students. I spend my time in the Kindergarten classes as well as the children's group. We sing and dance and use flashcards in a fun way to learn English vocabulary. Teaching English to the youngest here has been such a joy because they are fearless and want to learn to communicate and we have so much fun while learning! When I'm not teaching I enjoy spending time with my daughter, going to dance classes, spending time with my friends, swimming and traveling.

Collin Rymer

Učitel angličtiny

I’m very excited to be a part of the fine group of teachers, staff, and students at both the upper levels of the Vyšší Odborná School as well as the primary and preschool levels of the Montessori school downstairs. Engaging with children educationally and emotionally in the classroom has become a passion for me over the years, a passion which I am happy to bring to the students here. My goal is to teach my native language, English, to students through humor, music, history, art, and literature—and through other mediums which make learning a language more natural and enjoyable. I was born in the mountain town of Bend, Oregon, in the United States. I grew up skiing, snowboarding, hiking, camping, climbing mountains, cycling, mountain biking, running, and playing music. I’m still very passionate about all of these activities and try to still do most of them while living in Ostrava. I moved here in 2012, and have been teaching at the elementary and adult levels since then; before that, I graduated with a Bachelor of Arts degree in English Literature from the University of Oregon. During a brief stint in Prague, I completed an intensive TEFL program with Oxford TEFL. I enjoy living in Ostrava with my lovely newly-wedded wife, Tereza, and my wild, yet thoroughly cute and enjoyable cat, Luna.

PROVOZOVATEL

Rozekvítek – Montessori mateřská škola a rodinné centrum, z. ú.

Hluboká 64

738 01 Frýdek-Místek

IČ: 04606311