DĚTSKÁ SKUPINA

KONTAKTY

JESLE Montessori Ostrava

NÁŠ TÝM

Montessori Jesle Ostrava - dětská skupina

MgA. Hana Pernická

ředitelka

Montessori pedagogika mi dává smysl, který vidím ve třídě každý den, možnost rozvinout potenciál každého dítěte skrze připravené prostředí třídy a vidět spokojenost a štěstí v očích dítěte. Pracuji s dětmi již několik let, baví mě doprovázet je na jejich cestě k samostatnosti a nezávislosti. Kromě Národního diplomového kurzu Montessori a kurzu Respektovat a být respektován u manželů Kopřivových jsem absolvovala mezinárodně certifikovaný Montessori diplomový kurz AMI pro věk 3–6 u trenérky Eliny Rautasalo. S mateřskou školou Montessori Ostrava již spolupracuji delší čas, proto jsem s radostí přijala nabídku užší spolupráce na pozici metodika Montessori vzdělávání a možnost doprovázet děti v této mateřské škole v roli Montessori průvodce.

Ing. Kamila Jünger

Hlavní chůva

Po narození syna, jsem tušila, že děti budou mou láskou na celý život. Po narození dcery jsem se v této myšlence utvrdila. Nebylo tedy překvapením, když jsem se postupně začala věnovat i dětem v naší MŠ a ZŠ, kde vedu kroužek vaření. Stále jsem však cítila potřebu věnovat se ještě menším dětem. V roce 2022 jsem absolvovala kurz chůvy pro DS a v roce 2023 jsem úspěšně zakončila studium asistenta pedagoga. Proto jsem velmi ráda, že se nám v září 2022 podařilo otevřít první, velmi důležitý stupeň vzdělávání nejmenších dětí, a to Montessori jesličky. Zde působím jako chůva na pobočce na Matrosovově ulici. Komunikuji s novými zájemci o naši pobočku a společně se svými kolegyněmi zde adaptuji nové děti. Díky jesličkám se naplňuje má dlouholetá myšlenka vzdělávat děti již od 18 měsíců a připravovat je postupně na přechod do mateřské a následně základní školy. Zejména malé děti jsou velmi citlivé na jakékoliv změny. Velký význam proto vidím v adaptacích nových dětí, kdy se jim snažím poskytnout maximálně příjemné a útulné prostředí a hlavně láskyplný přístup a trpělivost.

Renata Janů

Chůva

Jmenuji se Renata Janů a pocházím z menšího města poblíž Ostravy. S Dětmi jsem od 16 let. Vystudovala jsem pedagogické lyceum, kde jsme měli každý rok praxe ve školce. O prázdninách jsem vypomáhala v dětské skupině Smajlík. Ve svém volném čase vedu kroužek malých mažoretek ZIK-ZAK, které si v roce 2022 vybojovaly titul Vicemistr ČR. Práce s dětmi mě baví a naplňuje, proto si dálkově dodělávám vysokoškolské vzdělání na univerzitě Palackého. O volných víkendech jsem hlídala děti v rodinách, což mi přidalo další zkušenosti. V roce 2022 jsem si dodělala kurz chůvy, abych mohla pracovat v dětské skupině. Jesličky jsou pro děti od útlého věku, a chůva je pro ně prvním milníkem v jejich budoucí cestě studia. Na práci chůvy mě naplňuje vidět pokroky dětí, které jsou někdy velice rychlé, jejich úsměvy, dětský smích, ale i první básnička, či říkadlo, které se s námi naučily. Děti v jesličkách jsou úplně jiné než ve školce a jsem ráda, že můžu být součástí jejich pokroků.

Kateřina Svěchová

Chůva

Jmenuji se Kateřina Svěchová, pocházím z malé vesničky nedaleko Hlučína. Až mé vlastní děti mě přivedly k této práci. Postupem času při péči o své děti jsem zjistila jak moc mě tato činnost naplňuje. Svou kreativitu moc ráda využívám při realizaci různých projektů, které s dětmi děláme. Je to práce náročná, ale velmi krásná a rozmanitá. Děti jsou jako houby a nasávají všechny informace, které jím nabídnete. Ten kýžený výsledek není vidět hned, každé dítě je jiné a potřebuje na všechno jinak dlouhý čas, ale ta dětská radost, když se jim něco povede bez vaší pomocí je k nezaplacení. Být průvodce dětem na začátku jejich života je pro mě vysněná práce. Děti rostou doslova před očima a jsem ráda, že mohu být u toho.

Jana Lukšíková

Chůva

Děti jsou to nejcennější, co máme. Od dětství jsem věděla, že chci pracovat s dětmi, být zdravotní sestra a pomáhat dětem v nemocnici. Proto jsem se rozhodla vystudovat zdravotnickou školu. Během studia jsem se setkala s postiženými dětmi, proto vím, kolik lásky, péče a trpělivosti tyto děti potřebují. Jedny z nekrásnějších vzpomínek z praxe jsou chvíle strávené v dětském kojeneckém ústavu. Později jsem jako AU PAIR odcestovala do zahraničí a více jak rok jsem měla možnost starat se o malou holčičku, poznávat nové zvyky, kulturu a jazyk. Nejkrásnější odměnou je, když vidím na malých tvářích štastný úsměv, zaujetí pro objevování nových věcí a zvonivý dětský smích a já mohu k tomu přispívat.

PROVOZOVATEL

Rozekvítek – Montessori mateřská škola a rodinné centrum, z. ú.

Hluboká 64

738 01 Frýdek-Místek

IČ: 04606311